NOČNI POHOD OB KULTURNEM PRAZNIKU

Pohod 2020 načrtujemo malo drugače in vas najlepše vabimo, da se pridružite in morda predlagate še kakšno novost za bodoče. Kulturne in druge pomembne osebnosti tega dela Moravške doline bodo letos »rdeča nit« pohoda.

Pričetek pohoda bo 8. februarja ob 17.uri pred Detelovo hišo v Moravčah z zanimivim kratkim kulturnim uvodom o Franu Deteli, Juriju Vegi in Danetu Zajcu.

Pot bomo nadaljevali preko Hribc proti gradu Tuštanj, kjer so za slovensko kulturo zaslužni že trije rodovi Pirnatov: ded Maks, sin Nikolaj in vnuk Janez.

Pot nas bo nato vodila skozi Spodnji Tuštanj, vas znane glasbene družine Svetlinovih.

Ob vstopu v gozd bomo že na Učno sprehajalni poti Rača, po kateri bomo v pol ure prispeli do Mohorjevega mlina pod Dvorjami. Tu se bomo okrepčali, se pogreli, če bo mrzlo in sledili kratkemu kulturnem programu učencev POŠ Vrhpolje ob zvokih harmonike.

Povratek do Moravč je načrtovan kot vodena skupna hoja, lahko pa se boste vračali po sebi najprimernejši poti.

POMEMBNO JE, DA SE POHODU LAHKO PRIDRUŽITE KJERKOLI:

  • v Moravčah ob 17. uri,
  • v Hribcah ob cca. 17.35,
  • na gradu Tuštanj ob cca. 18h…

Hoja je na lastno odgovornost, potrebna je primerna obutev in baterijska svetilka. Pohod bo ob vsakem vremenu, razen ob ekstremno slabih pogojih. V tem primeru bo pohod naslednjo soboto, 15. februarja, po enakem programu.

Lepo vabljeni!